• YARIM ALTIN
  3.420,00
  % -0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6443
  % 0,02
 • € EURO
  19,4227
  % -0,04
 • £ POUND
  22,5834
  % -0,18
 • ¥ YUAN
  2,6000
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3081
  % 0,31
 • BITCOIN/TL
  308335,581
  % 0,32
 • BIST 100
  %

Vodafone Avrupa CEO’su Timuray, ‘100 Üst Düzey Kadın Yönetici’ listesinde

Vodafone Avrupa CEO’su Timuray, ‘100 Üst Düzey Kadın Yönetici’ listesinde

vodafone avrupa ceosu serpil timur T6NJ cover

Vodafone Kümesi Dünya İcra Şurası Üyesi ve Avrupa CEO’su Serpil Timuray, Yahoo Finance tarafından milletlerarası seviyede hazırlanan, ‘HERoes: 100 Üst Seviye Bayan Yönetici 2021’ listesinde 37’nci sırada yer aldı.

Listeye, kendi mesleklerinde kıymetli başarılara imza atmanın yanı sıra iş yerinde cinsiyet eşitliğinin artması için çalışan ve bayan çalışanların mesleklerinde yükselmesine takviye olan bayan önderler seçiliyor.

Vodafone’un iş gücü ve idare takımında bayan çalışan sayısının artırılması için kıymetli çalışmalara imza atan Timuray, liderlik ettiği Vodafone Avrupa Bölgesi’nde, 2025’e kadar bayan yönetici oranının yüzde 40’a yükseltilmesini hedefliyor.

Timuray, birebir vakitte, 2014 yılından bu yana, Vodafone Grubu’nun tüm ülkeleri kapsayan ve çalışan haklarının güzelleştirilmesi maksadıyla faaliyet gösteren Herkes İçin Dahiliyet Komitesi’ne de liderlik ediyor. Komitenin 2019 yılında hayata geçirdiği ve toplam 27 ülkede uygulanan Konut İçi Şiddetle Gayret Programı ile şiddete maruz kalan çalışanlara 10 güne kadar ek fiyatlı müsaade hakkı ile profesyonel ruhsal ve türel dayanak imkanı sağlanıyor. Komite, 2021 yılında, menopoz sürecinden geçmekte olan çalışanların kendilerini rahat hissetmesi için gerekli dayanağı, yardımı, eğitimi ve farkındalığı sağlamak üzere yeni bir program da başlattı.

Türkiye’de bayan çalışanların desteklenmesine yönelik ferdî faaliyetlerini aralıksız sürdüren Timuray, bugüne kadar çok sayıda bayan yöneticiye mentorluk yaptı. Birebir vakitte Türkiye’nin kırsal kesitlerinde lisans eğitimi görmekte olan kız öğrencilere de mentorluk yapan Timuray, tertipli olarak katıldığı küresel etkinliklerde yaptığı konuşmalarla çeşitlilik ve dahiliyet konusunun değerine dikkati çekiyor.

50 milyon bayanın ekonomik hayata kazandırılması hedefleniyor

Serpil Timuray, Mart 2020’de şirketin ‘Change The Face’ hareketinin geliştirilmesi ve tüm dünyaya tanıtılmasına liderlik etti. Bu kapsamda gerçekleştirilen kapsamlı bir araştırmayla, teknoloji bölümünde ırk, cinsiyet ve yaş çeşitliliği bakımından yaşanan uçuruma dikkati çekildi. ‘Change The Face’ hareketi, Türkiye’de de ‘Ben Varım’ mottosuyla uygulanıyor ve yüzde yüz eşitlik için futbol başta olmak üzere farklı alanlarda çalışmalar yürütülüyor.

Vodafone Kümesi Herkes İçin Dahiliyet Komitesi’nin Timuray’ın liderliğinde başlattığı başka memleketler arası programlar ortasında, eşi doğum yapan yahut evlat edinerek ebeveyn olan tüm çalışanların birinci 18 ay içinde istedikleri bir tarih aralığında 16 haftaya kadar fiyatlı müsaade kullanabildiği ve işe döndükleri tarihten sonraki birinci 6 ayda haftada 4 gün çalışıp tam fiyatını alabildiği “Global Ebeveyn İzni” siyaseti ve mesleğine orta vermiş orta ve üst seviye yönetici durumundaki bayanları iş hayatına geri kazandırmak üzere tasarlanan, dünyanın en büyük işe alım programı ‘ReConnect’ öne çıkıyor.
Timuray’ın 2017 yılında Vodafone Grubu’nun gelişmekte olan pazarlarında başlattığı ‘Connect’ programı ise bu ülkelerde 50 milyon bayanın taşınabilir teknolojilerle ekonomik ve toplumsal hayata kazandırılmasını, böylelikle 2025 yılına kadar cinsiyet uçurumunun değerli ölçüde kapatılmasını hedefliyor. Programda, bayanlar için finansal erişim, maharet geliştirme, girişimcilik ve sıhhat üzere hususlarda özel eser ve hizmetler sunuluyor.

selam