• YARIM ALTIN
  3.012,00
  % 0,43
 • AMERIKAN DOLARI
  15,6034
  % 0,39
 • € EURO
  16,3620
  % 0,63
 • £ POUND
  19,3378
  % 0,64
 • ¥ YUAN
  2,2997
  % 0,40
 • РУБ RUBLE
  0,2429
  % -1,65
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Akkök Holding, ‘Kadın Enerjisi’ projesiyle kadın istihdamını artıracak

Akkök Holding, ‘Kadın Enerjisi’ projesiyle kadın istihdamını artıracak

akmerkez 126501 96981 fU3c cover

Akkök Holding’in güç kümesi şirketleri iştirakinde başlatılan Bayan Gücü projesiyle güç bölümündeki bayan istihdamının artırılması ve bayan çalışanlara mesleklerinde takviye olunması planlanıyor.

Proje ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile güç kümesi şirketlerinde misyon yapan tüm bayan çalışanlara yönelik planlandı.

Akenerji, Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) ve Sepaş Güç iştirakinde yürütülecek üç proje, “Kadın Enerjisi” ismi altında bir ortaya getirildi. Gelecek yıl sonuna kadar en az 550 şahsa direkt yarar sağlaması planlanan Bayan Gücü projesinin, 2023’te Türkiye genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Akenerji, “Kadın Gücü – Kampüste” projesi ile güç bölümünde bayan istihdamıyla bir arada bayan önder sayısını da artırmayı ve cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Yaklaşık 100 üniversite öğrencisinin faydalanacağı eğitimlerin sonunda başarılı olanlara, mentorluk ve staj imkanı sağlanacak.

SEDAŞ’ın yürüteceği “Kadın Gücü – Next” projesi, holding güç kümesi çalışanlarının kız çocuklarının lise ve üniversite eğitimlerinde elektrik kısımlarını seçmelerini teşvik edecek. Projeye katılacak öğrencilere, saha seyahatleri, uygulamalı teknik eğitimler ve mentorluk yoluyla gelişim, staj ve burs imkanları sağlanacak ve programı tamamlayanlara, holdingin güç şirketlerinde işe alımlarda öncelik tanınacak. Proje ile her yıl gaye kitle olarak tanımlanan 150 kız öğrenciye ulaşılması planlanıyor.

Sepaş Güç tarafından kurulan “Kadın Gücü – Bi’şey Olmalı” toplumsal tesir platformu ise holdingin güç kümesinde çalışan bayanların ferdî gelişim ve öğrenme fırsatlarına odaklanacak. Bu doğrultuda, birinci etapta bayan yöneticiler ve bayan çalışanların buluşma toplantıları, bayanları destekleyici mevzularda ilham verici sohbetler, yaratıcı drama tekniğiyle rol ve hayat istikrarı atölye çalışmaları üzere etkinlikler gerçekleştirilecek. Bir yıl içinde 4 farklı programla amaç kitle olarak tanımlanan 300 bayana en az 1 defa temas edilmesi planlanıyor.

selam